Зима та ожеледиця на дорогах — це найаварійніше небезпечний час для водіїв. Через відсутність повного зчеплення коліс із дорожнім покриттям, автомобіль починає поводитися неадекватно на високих швидкостях. Якщо виникає необхідність різко загальмувати, то гальмівний шлях збільшується, а швидкість машини через силу інерції може різко зростати. Щоб уникнути ДТП, фахівці радять дотримуватися простих правил під час їзди та гальмування на вкритій льодом дорозі.
По-перше, потрібно перейти на менш агресивний стиль водіння. Навіть невеликий сніг, сльота чи ожеледиця призводять до втрати стовідсоткового зчеплення з поверхнею. Гальмівний шлях збільшується і моментально зупинитися не вийде, навіть якщо у вас стоїть зима шипована гума.
По-друге, потрібно заздалегідь починати гальмування. Різке натискання на гальма — причина занесення. Пригальмовувати потрібно за допомогою коротких і нетривалих натискань на гальмо. Колеса не повинні різко блокуватися, а потроху зменшувати швидкість обертання.
По-третє, навчитеся комбінованого способу зупинки. Його суть полягає в тому, що маючи досить великий майданчик для гальмування, потрібно заздалегідь переходити на знижену передачу і потроху гальмувати. Найголовніше — своєчасне перемикання передач, переходити на нижчу передачу варто лише за відповідного показника на спідометрі, інакше є можливість «збити двигун», тобто різкий перехід на нижчу передачу при підвищеній тязі призводить до повної втрати керованості. Не забувайте дотримуватися дистанції між автомобілями, і не їздіть дуже швидко, якщо в цьому нема потреби. Якщо ваш автомобіль оснащений системою антиблокування коліс - ABS, не варто повністю на неї розраховувати. У деяких випадках гальмівний шлях може бути ще довшим. Суть ABS полягає в тому, що гальмування відбувається уривчасто, тільки виконує це сама система за допомогою датчиків. На жаль, на слизькій дорозі датчики не завжди коректно зчитують інформацію. Щоб не втратити керування, потрібно різко натиснути на педаль гальма і потім вичавити зчеплення. Система в такому разі почне імпульсне гальмування, проте колеса не блокуватимуться і гальмівний шлях буде значно коротшим.
Найнебезпечніше місце в місті – це перехрестя. Через ожеледицю потрібно бути гранично уважними, починайте пригальмовувати заздалегідь. Не варто відразу газувати, коли загориться зелений, адже інші автомобілісти можуть не встигнути вчасно зупинитися, а пішоходи можуть послизнутися на льоду.
Джерело: http://vodi.su/uchims