Замовити
дзвінок
×
Замовте авто прямо зараз!
Залиште свій номер телефону і наш менеджер зв’яжеться з вами протягом 30 хвилин

Підготовка авто до весни: на що слід звернути увагу

Підготовка авто до весни: на що слід звернути увагу

До літнього сезону також треба готуватись.

Водії по-різному розуміють підготовку автомобіля до літнього сезону. Для когось все зводиться до мінімуму: заміни зимових шин на літні, встановлення нового масляного фільтра та заливання у двигун оливи. А хтось ставиться до цього питання значно серйозніше і витрачає більше часу та коштів.

Цікаво, що ті, хто «лінується», і ті, хто проходить процедуру за повною програмою, переконані, ніби роблять справді все необхідне. Фахівці стверджують: лише заміни шин та олії у двигуні при підготовці машини до літа недостатньо. Безперечно, кидатися в крайнощі та замінювати все в автомобілі «про всяк випадок» не варто. Проте, можна замінити певні деталі, які без проблем відпрацюють ще кілька сезонів. Дещо потрібно міняти кожну весну, а дещо варто оновлювати лише за необхідності. То що все-таки належить до необхідного мінімуму?

«Обов'язковій весняній заміні підлягають передусім колеса та олія. Також не завадить оцінити стан гуми та дисків. Після якісного балансування можна вважати колеса придатними до складних умов літньої експлуатації. Вимагають заміни та всі фільтри: масляний, повітряний, паливний. Обов'язково помийте машину, щоб змити залишки дорожньої солі та видалити грязьову «сорочку», яка може серйозно порушити тепловіддачу двигуна та викликати його перегрів».

Кузов автомобіля потрібно ретельно вимити не тільки зверху та знизу, а й у багажнику та салоні. Важливо не просто прибрати бруд, змити сіль, а також добре просушити машину. Після миття добре б кілька днів поїздити з увімкненою піччю, направивши повітря в ноги. Кузови автомобіля не зашкодять полірування або нанесення воску. Це і фарбу захистить, і порадує око.

Діагностику слід проводити у спеціалізованих майстернях, а ще краще – на сертифікованих станціях техобслуговування та на сучасному обладнанні, «заточеному» під марку вашого авто. Якщо з мінімально необхідними операціями з підготовки автомобіля до літнього сезону може впоратися сам водій, провести грамотну діагностику під силу тільки професіоналам. А те, що діагностика необхідна, очевидно. Потрібно перевірити підвіску, кермо, гальмівну систему і т.д. - все, що стосується безпеки. Однак перед поїздкою на станцію техобслуговування не полінуйтеся оглянути машину самостійно. Подивіться, чи немає люфтів, не чути стукіт у ходовій, зверніть увагу на шланги, не підтікає масло, а також у якому стані амортизатори. Ще варто оглянути гальмівні колодки та ремінь ГРМ. Увага також потребує та акумулятор. Для того, щоб батарея прослужила довго та надійно, потрібно перевірити її заряд. У разі потреби зарядити до максимуму від спеціального пристрою. У старих конструкціях можуть знадобитися перевірка рівня електроліту та доливання дистильованої води. Нехтувати цими процедурами не варто. У теплу пору двигун легко заводиться і від розрядженого до 75% акумулятора, а ось термін служби в такому його стані значно менший.

З настанням тепла огляд двигуна є обов'язковим. Адже перепади температур узимку призводять до зношування його еластичних елементів. Пластикові та гумові деталі втрачають свої властивості. Все це призводить до втрати герметичності. Технічні рідини (масло, рідина, що охолоджує) можуть підтікати. Справжній двигун має бути сухим та чистим. Якщо ви виявили патьоки, негайно зверніться до автосервісу, інакше двигун вийде з ладу.

А ще краще, користуватися сервісом з оренди машин, автомобіль завжди готовий до експлуатації для всіх сезонів року і весь клопіт лягає на компанію, а Ви заощаджуєте свій час для більш важливих справ.